Kontakta oss

Läge

Stadslokalers kontor
Broholmsgatan 6–10, 6:e våningen
00530 Helsingfors

Möten ska avtalas på förhand. Anmälan vid mottagningen i entréhallen.

Faktureringsuppgifter
FO-nummer: 3226884-5

Nätfakturaadress: 003732268845
Operatörskod: 003723327487
Förmedlare: Apix Messaging Oy

PDF-fakturor:
003732268845@procountor.apix.fi

 

Respons

Vad var positivt i Stadslokaler? Vad borde ännu utvecklas? Ge respons: beröm, föreslå, klandra eller fråga!

Ge respons (på finska)

Kundservice

asiakaspalvelu@kaupunkitilat.fi
vuokraus@kaupunkitilat.fi
viestinta@kaupunkitilat.fi

Torg- och hallövervakare under saluhallens öppettider:

Gamla saluhallen
040-1359051

Hagnäs saluhall
040-1359052

Sandvikens saluhall
040-1359053

Uthyrning

Anna-Leena Kujala

Försäljningsförhandlare TORIKORTTELIT OCH SLAKTHUSET

anna-leena.kujala@kaupunkitilat.fi

+358 50 355 4049

Tiina Suvanen

Ansvarig hyresförhandlare, SLAKTHUSET OCH PARTITORGET

tiina.suvanen@kaupunkitilat.fi

+358 50 377 0964

Henna Viitaniemi

Försäljningsförhandlare SALUHALLARNA OCH TORGEN

henna.viitaniemi@kaupunkitilat.fi

+358 50 549 6382

Petri Suihko

Lagerchef och uthyrning FRYSHUSET

petri.suihko@kaupunkitilat.fi

+358 40 064 3687

Kaisu Eklöf

Fastighetssekreterare

kaisu.eklof@kaupunkitilat.fi

+358 50 313 4866

Förvaltning och underhåll av fastigheter

Arto Hanni

Teknisk disponent

arto.hanni@kaupunkitilat.fi

+358 40 042 1200

Iina Paukkunen

Teamchef SALUHALLARNA OCH TORGEN

iina.paukkunen@kaupunkitilat.fi

+358 50 413 0720

Markku Paukkunen

Hallansvarig HAGNÄS SALUHALL

markku.paukkunen@kaupunkitilat.fi

+358 50 556 8562

Teuvo Kiukas

Hallansvarig VGAMLA SALUHALLEN OCH SANDVIKENS SALUHALL

teuvo.kiukas@kaupunkitilat.fi

+358 40 140 8979

Kommunikation

Salla Salo

Kommunikationschef

salla.salo@kaupunkitilat.fi

+358 40 519 3151

Sarita Kinnunen

Projektchef EVENEMANG OCH MATKULTUR

sarita.kinnunen@kaupunkitilat.fi

+358 46 922 2244

Petra Majander

Chef för marknadsföring och kundrelationer

petra.majander@kaupunkitilat.fi

+358 50 5289 736

Pauliina Puhakka

Innehållsleverantör

pauliina.puhakka@kaupunkitilat.fi

+358 50 358 1880

Förvaltning och utveckling

Kata Koivumaa

Förvaltnings- och personalchef

kata.koivumaa@kaupunkitilat.fi

+358 40 535 7614

Hanna Tamminen

Utvecklingschef för affärsverksamheten

hanna.tamminen@kaupunkitilat.fi

+358 40 763 8952

Anna Pakarinen

Utvecklingschef

anna.pakarinen@kaupunkitilat.fi

+358 50 588 2561

Tarja Leväinen

System- och rapporteringsexpert

tarja.levainen@kaupunkitilat.fi

+358 40 631 5455

Verkställande direktör

Peggy Bauer

Verkställande direktör

peggy.bauer@kaupunkitilat.fi

+358 40 828 3140