Ota meihin yhteyttä

Sijainti

Kaupunkitilojen toimisto:
Siltasaarenkatu 6–10  6. krs
00530 Helsinki

Tapaamiset sovittava etukäteen. Ilmoittautuminen aulan vastaanotossa.

Palaute

Mikä Kaupunkitiloissa ilahdutti? Mikä vaatii vielä kehittämistä? Anna palautetta: kehu, ehdota, moiti tai kysy!

Anna palautetta

Asiakaspalvelu

asiakaspalvelu@kaupunkitilat.fi
vuokraus@kaupunkitilat.fi

Tori- ja hallivalvojat kauppahallien aukioloaikoina:

Vanha kauppahalli
040-1359051

Hakaniemen kauppahalli
040-1359052

Hietalahden kauppahalli
040-1359053

Vuokraus

Tiina Suvanen

Vastaava vuokraneuvottelija (Teurastamo ja Tukkutori)

tiina.suvanen@kaupunkitilat.fi

+358 50 377 0964

Tarja Leväinen

Vastaava vuokraneuvottelija

tarja.levainen@kaupunkitilat.fi

+358 40 631 5455

Petri Suihko

Varastopäällikkö (Pakastamo)

petri.suihko@kaupunkitilat.fi

+358 40 064 3687

Kaisu Eklöf

Kiinteistösihteeri

kaisu.eklof@kaupunkitilat.fi

+358 50 313 4866

Merja Sorakari

Tiimipäällikkö (kauppahallit ja torit)

merja.sorakari@kaupunkitilat.fi

+358 40 019 0588

Isännöinti ja ylläpito

Arto Hanni

Tekninen isännöitsijä

arto.hanni@kaupunkitilat.fi

+358 40 042 1200

Viestintä

Salla Salo

Viestintäpäällikkö

salla.salo@kaupunkitilat.fi

+358 40519 3151

Sarita Kinnunen

Projektipäällikkö (tapahtumat ja ruokakulttuuri)

sarita.kinnunen@kaupunkitilat.fi

+358 46 922 2244

Hallinto ja kehittäminen

Kata Koivumaa

Hallinto- ja henkilöstöpäällikkö

kata.koivumaa@kaupunkitilat.fi

+358 40 535 7614

Hanna Tamminen

Liiketoiminnan kehityspäällikkö

hanna.tamminen@kaupunkitilat.fi

+358 40 763 8952

Anna Pakarinen

Kehityspäällikkö

anna.pakarinen@kaupunkitilat.fi

+358 50 588 2561

Toimitusjohtaja

Peggy Bauer

Toimitusjohtaja

peggy.bauer@kaupunkitilat.fi

+358 40 828 3140